#kdojeKlára #whoisKlára
CZ | Jmenuju se Klára, je mi 25, jsem hrdá Pardubačka (#pardubickejlajf 🖤) žijící trochu za Pardubicemi a trochu v Praze, jsem trochu matfyzačka - mám Bc. v oboru SW a datové inženýrství se zaměřením na databáze a web z MFF UK. Zároveň jsem vystudovaná muzikantka z Konzervatoře Pardubice (hraju na varhany a na klavír, někdy si vrznu na housle a hodně (si) zpívám). V současnosti studuju magisterský obor Studia nových médií na FF UK. 
Mým největším koníčkem a zároveň hlavní profesí je grafika, které se věnuju už bezmála 10 let. Za tu dobu jsem tvořila např. i pro ČVUT (koncert Obětem totality), Univerzitu Pardubice (soutěž Chemiklání, která se společně s mojí grafikou rozšířila i na Univerzitu v Cambridge, a univerzitní Východočeský akademický orchestr)  nebo pro Conservative Association at University of Oxford, místní buňku britské Conservative Party.
V současné době pracuji nejvíce pro spolek Wikimedia Česká republika, národní buňku rodiny Wikimedia, která spravuje celosvětové projekty jako Wikipedia nebo Wikimedia Commons, fintechovou platformu Fundlift nebo startup připravující na přijímačky na střední školy To dáš!.
Ráda bych se v budoucnu více věnovala webovému frontendu. Brzy se tu pochlubím i weby 🖤

EN | My name is Klára, I'm 25 and I'm proudly a girl from Pardubice, CZ, living partly there and partly in Prague. I have a BSc from Web and databases obtained at the Charles University in Prague, at the same time though, I am also a conservatory graduate (I play the organ, the piano, a bit of violin and I love to sing). I'm currently doing my Masters' in New Media at the Charles University, too.
My greatest hobby and profession is graphic design (and has been for almost 10 years). I designed e.g. for the Czech Technical University in Prague (for a big Velvet Revolution anniversary concert "To victims of totality"), University of Pardubice (competition Chemistry Race that is from 2020 held, having my visual design, at University of Cambridge, too), Conservative Association at University of Oxford (official local representation of Conservative Party). Currently, I mainly work for Wikimedia Czech Republic (national organisation of Wikimedia, the one behind Wikipedia or Wikimedia Commons).
I'd love to focus on frontend development in the future, so stay tuned for some webdesign soon to be shared here too! 🖤
Back to Top